2023.08.16 godz. 11:07 Bytom, Śląskie

Czy da się odwołać od spłaty długu za czynsz ?

Wyjaśnienie sytuacji

Moi rodzice nie płacili czynszu przez kilka lat. Mieszkanie jest z miasta. Teraz dostałam pismo, że część długu oraz odsetki od skończenia 18 roku życia też są liczone także na mnie. Do prawie 20 roku życia uczyłam się w technikum i nie miałam możliwości pracy. Czy można by było się jakoś odwołać od tej części długu lub pomniejszyć od momentu kiedy ukończyłam szkołę i zaczęłam pracować ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Patryk Łytko

Wałbrzych, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Sie 2023 16:26

Za zapłatę czynszu i innych należnych opłat odpowiadają z najemcą stale zamieszkujące z nim osoby pełnoletnie, z wyjątkiem pełnoletnich zstępnych pozostających na jego utrzymaniu, którzy nie są w stanie utrzymać się samodzielnie. Mimo, że skończyła Pani 18 lat, to nie mogła Pani utrzymać się samodzielnie zatem nie powinna Pani ponosić odpowiedzialności finansowej już po ukończeniu 18 roku życia. Szczegóły można ustalić po zapoznaniu się z kompletną dokumentacją w tej sprawie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)