2023.01.01 godz. 17:48 Starogard Gdański, Pomorskie

Czy do wymiaru urlopu po uzyskaniu dyplomu studiów wyższych doliczy się okres pracy na umowie pomiędzy dniem skreślenia z listy studentów a dniem obrony pracy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Studiowałam 3 lata, zaliczyłam wszystkie egzaminy, ale się nie obroniłam. Skreślono mnie z listy studentów. W marcu 2022r. podjęłam pracę na umowę o pracę. We wrześniu 2023 roku chcę się obronić. Jaki będzie wymiar mojego urlopu po dostarczeniu dyplomu ukończenia studiów? czy do 8 lat doliczony mi zostanie okres, jaki przepracowałam? czy od dnia dostarczenie dyplomu muszę od nowa przepracować 2 lata, aby dostać 26 dni urlopu? czy zaliczą mi te 18 m-cy pracy i będę musiała przepracować jeszcze tylko 7 miesięcy aby dostać 26 dni urlopu?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Sty 2023 11:33

Dzień dobry, zgodnie z art. 155 § 1 pkt 6 Kodeksu pracy stanowi, że do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wlicza się okres nauki z tytułu ukończenia szkoły wyższej – 8 lat. Nie sumują się okresy zatrudnienia i studiowania w tym samym czasie, więc do stażu uwzględniamy ten okres zatrudnienia, który nie powiela się z okresem studiów. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)