2022.02.17 godz. 21:32 Leśniczówka Wyszków, Mazowieckie

Czy dostanę pozew do sądu od kupującego za złamanie jego EULI która nie wyświetlała się w regulaminie

Wyjaśnienie sytuacji

Witam mam problem obecny z kupującym. Kupujący napisał mi na discordzie( portal społecznościowy z którym się kontakuję z kupcem) że bedę miał pozew do sądu jeśli nie zapłace mu za nie przestrzeganie jego EULI. O to chodzi jest że ja kupiłem od niego program płacąc mu Paypalem i on mnie oskamował i potem sobie wymyślił że nie przestrzegałem jego EULI gdzie nie była w regulaminie i chce mu złożyc karę od 10 tyśięcy zł za to że chciałem pobrać craka jego programu. Także sprzedający shakował mój router i komputer i zaczął go zainfekowywać ale na szczęście to usunełem i jest wszystko normalnie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lut 2022 11:43

Pana kontrahent dopuścił się nieuprawnionego dostępu do informacji dla niego nieprzeznaczonej, poprzez podłączenie się do sieci telekomunikacyjnej. Mógł także zmieniać, usuwać albo wprowadzać nowe zapisy danych informatycznych w Pana urządzeniu. Oba czyny stanowią przestępstwo.