2020.07.16 godz. 21:11 Katowice, Śląskie

Czy dostanę rozwód od razu , za porozumieniem stron

Wyjaśnienie sytuacji

3 lata nie mieszkałam z mężem , w grudniu 2019 przyjechał do dzieci na święta stwierdził, że w UK dał wypowiedzenie i już nie ma gdzie mieszkać, więc skoro nie miał gdzie mieszkać pozwoliłam mu mieszkać dopóki nie znajdę nowego mieszkania , po 4 msc wyprowadzilam sie z dziećmi do swojego mieszkania, nie było pożycia 3 lata , Nie braliśmy wczesniej rozwodu poniewaz bylam uzależniona od niego finansowo i bałam się to, bałam się, że mnie zniszczy jeśli zażądam rozwodu. Psychicznie mnie wykańczał mówiąc , że bez niego zgine , że jestem nikim, wszystkiego sie boje i nie dam sobie rady w życiu

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lip 2020 13:48

Dzień dobry, to czy sąd wyda wyrok rozwodowy na pierwszej rozprawie, zależy od wielu czynników. Przede wszystkim od tego czy będą Państwo "dogadani" w kwestiach newralgicznych, jak to czy żądacie oboje rozwodu, wysokości alimentów, sposobu kontaktów z dziećmi itp. Jeżeli Pani mąż będzie miał odmienne zdanie, proces może potrwać dłużej. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)