2022.02.13 godz. 17:26 Poznań, Wielkopolskie

Czy doszło do przerwania przedawnienia ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Czy błędnie nadana klauzula wykonalności przerywa bieg przedawnienia ? Klauzula została nadana z błędami które wyszły w późniejszym czasie. Doprecyzuję. W 2009 wyrok karny z zasądzonym odszkodowaniem art 415 par 4 kpk . Nie było obowiązku naprawienia szkody. Obecnie w systemie KRK zatarcie i figuruje jako niekarany. W 2015 nadano klauzule, która niedawno, po przejrzeniu akt , okazało się że nadano z błędem i prawdopodobnie zostanie przez Sąd skasowana. Stad pytanie czy w 2015 nadając blednie klauzule przerwała bieg od 2009-2019 z wyroku karnego. Z góry dziękuję za odpowiedz Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2022 11:23

Proszę o doprecyzowanie, co oznacza "błędne" nadanie klauzuli wykonalności. Aby doszło do przedawnienia klauzula musiałaby być nadana na zasądzone odszkodowanie z art. 415 par 2 kpk.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)