2020.01.09 godz. 10:23 Elbląg, Warmińsko-mazurskie

Czy dwa dni opieki na dziecko pokryje mi 2 dni pracy po 12h w systemie zrównoważonym?

Wyjaśnienie sytuacji

Czy 2 dni opieki pokryje mi 2 dni pracy po 12 lh w systemie zrównoważonym, czy muszę oprócz tego wypisać urlop na 8h?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2020 12:49

Zgodnie z art. 188 pracownikowi przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 16 godzin albo 2 dni.Jeśli pracownik pracuje w równoważnym systemie czasu pracy po 12 godzin dziennie, to wybierając formułę 2 dni wolnych, a nie 16 wolnych godzin, będzie miał wolne 24 godziny (2 dniówki po 12 godzin).