2020.08.19 godz. 10:18 Opole, Opolskie

Czy dziadkowie moga odebrac darowana nieruchomosc drugiej córce?

Wyjaśnienie sytuacji

Dziadkowie darowali nieruchomosc córce ta z koleji darowala ta nieruchomość swojej siostrze ( czyli drugiej córce) ktora jest za granicą i wogole się nie interesuje rodzicami. Dziadkowie chca odebrac nieruchomosc swojej drugiej córce.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sie 2020 11:33

Dzień dobry, darczyńca może odwołać darowiznę nawet już wykonaną, jeżeli obdarowany dopuścił się względem niego rażącej niewdzięczności. Darczyńca jest ograniczony terminem - darowizna nie może być odwołana po upływie roku od dnia, w którym dowiedział się o niewdzięczności obdarowanego. Zatem w opisanym przypadku dziadkowie nie mogą odwołać darowizny względem osoby na rzecz której nie dokonali darowizny. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak