2022.06.25 godz. 14:41 Warszawa, Mazowieckie

Aplikacja a zespół aspergera

Wyjaśnienie sytuacji

Czy działania lub zachowania wynikające ze stanu psychicznego osoby z zespołem Aspergera mogą wpłynąć na nieskazitelność charakteru , bądź rękojmie prawidłowego wykonywania zawodu adwokata lub radcy prawnego? Jeżeli tak to czy zatarcie tego typu czynów może mieć jakiś wplyw na tą sytuację? Czy sam fakt zdiagnozowania tego typu zaburzeń może "przekreślić" drogę do aplikacji korporacyjnej

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Cze 2022 18:00

Dzień dobry. Pytanie jest zdecydowanie zbyt ogólne aby tak jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Sama diagnoza Zespołu Aspergera na pewno nie przekreśla drogi do aplikacji, wiele osób nawet nie jest świadomym tego że cierpi na to zaburzenie. Myślę, że wiele zależy od tego jakie były to zachowania. Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju były to zachowania.