2020.10.26 godz. 16:43 Rzeszów, Podkarpackie

Czy dzieci przyjmują dług ojca w providencie?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Mam pytanie w sprawie długu ojca który nabrał pożyczek w providencie plus poświadczył pożyczkę znajomemu który tej pożyczki nie spłaca. W tym momencie jest to ponad 5 tyś zł z odsetkami. Czy my jako dzieci będziemy zobowiązani ten dług spłacać? Czy w razie śmierci ojca ten dług przechodzi na nas jako spadek? Nie stać mnie ani rodzeństwa na splacenie tego długu no każdy ma swoje problemy plus kredyty.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Paź 2020 23:18

Dzień dobry, w razie śmierci ojca dziedziczą państwo również jego długi. Jeśli ojciec nie posiada majątku, który by je pokrył, po jego śmierci można spadek odrzucić. Pozdrawiam serdecznie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)