2020.10.02 godz. 10:19 Skierniewice, Łódzkie

Czy dziecko może odmówić wyjazdu z ojcem?

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem po rozwodzie,mam dwoje dzieci (11 i 8 lat), dzieci pozostały przy mnie.Ojciec ma ustalone szerokie kontakty, ale nie stosujemy ich w praktyce - umówiliśmy się, że tata będzie zabierał dzieci zgodnie z ich rozsądnymi życzeniami. Oczywiście w wyroku jest zapis na temat ferii i wakacji-po wcześniejszym ustaleniu ze mną, ojciec ma prawo do zabrania dzieci na tydzień ferii i dwa tygodnie wakacji. Czy dzieci mają prawo odmówić wyjazdu na ferie/wakacje z tatą? Czy spotkania/wyjazdy ojca z dziećmi mogą odbywać się w obecności osób trzecich(niespokrewnionych) jeśli ja się nie zgadzam?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Paź 2020 13:13

Dzień dobry, ma Pani obowiązek realizowania kontaktów w taki sposób jak został orzeczony w wyroku rozwodowy. Jeżeli z jakiś powodów chce Pani zmienić formę kontaktów, musi Pani wnieść sprawę do sądu o zmianę orzeczenia rozwodowego w zakresie kontaktów. Pozdrawiam