2023.06.14 godz. 21:06 Rzeszów, Podkarpackie

Czy dziecku należą się alimenty w danej sytuacji?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja 21 letnia córka uczęszczała na studia i na okres studiów płaciłem jej alimenty w okolicach Listopada 2022 roku dowiedziałem się, że zrezygnowała z studiów i porzuciła naukę oraz poszła do pracy. Po czasie w okolicach Czerwca powiadomiła mnie smsem, że od Października planuje wznowić naukę i uczęszczać na studia i domaga się alimentów. Czy jestem zobowiązany do płacenia jej alimentów mimo tego, że najprawdopodobniej córka pracuje?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Cze 2023 22:11

Jeśli cóka jest w stanie się samodzielnie utrzymać, sąd uchyli obowiązek alimentacyjny. Oczywiście jeśli alimenty zostały orzeczone w wyroku, należy wnieść o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl