2022.05.25 godz. 12:45 Malbork, Pomorskie

Czy dziedziczy się dług po byłej teściowej, po rozwodzie z jej synem?

Wyjaśnienie sytuacji

Dowiedziałam się, że moja była teściowa jest bardzo ciężko chora i że tonie w ogromnych długach, które akumulowały się przez długie lata i były nagromadzone kiedy jeszcze byłam żoną jej syna. Rozwód nastąpił w 2020 roku. Czy po śmierci byłej teściowej będę odpowiadała za spłacanie jej długów ponieważ powstały kiedy byłam żoną jej syna? Ktoś poradził mi, że muszę się prawnie zrzec "majątku" po byłej teściowej żeby tego uniknąć.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Maj 2022 17:23

Po rozwodzie nie dziedziczy Pani po teściowej. Ale jeśli mają Państwo dzieci, a Pani były mąż odrzuci spadek, to w dalszej kolejności dziedziczą Wasze wspólne dzieci. pozdrawiam adwokat Marta Rozwadowska - Kucka www.rozwadowska-kucka.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (5 głosów)