2022.06.08 godz. 16:06 Wrocław, Dolnośląskie

Długi ponad 5 lat

Wyjaśnienie sytuacji

Czy eultimo.pl jest legalna firma? Mam długi ponad 5 lat i teraz eultimo.pl chcę ugodę a by zapłacić te długi, czy moje długi juz nie są przeterminowane?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Cze 2022 19:49

Dzień dobry, trudno ocenić na podstawie tak niewielu informacji czy roszczenie faktycznie zostało przedawnione. Niemniej jednak należy pamiętać że jeżeli ugoda dotyczy roszczeń już przedawnionych to jej zawarcie stanowi zrzeczenie się zarzutu przedawnienia. Podniesienie zatem takiego zarzutu nie będzie już skuteczne, a wierzyciel będzie mógł egzekwować nawet przedawnione należności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)