2022.01.07 godz. 10:24 Radomsko, Łódzkie

Czy fakt naprawy telewizora to wada ukryta ?

Wyjaśnienie sytuacji

W telewizorze byla wymieniona elektronika na taka samą tylko z innego egzemplarza czy nie poinformowanie o tym fakcie kupującego jest podstawą do zwrotu? Telewizor jest po naprawie w pełni sprawny. Jestem osobą prywatną i kupujący osobiście oglądał telewizor przed zakupem.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2022 13:27

Jeżeli w umowie lub ofercie wskazano, że sprzedawany telewizor jest nowy, to fakt naprawy jest wadą ukrytą. Natomiast, gdy w umowie określono, że jest to telewizor używany, to taka wymiana nie stanowi wady ukrytej.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)