2023.03.14 godz. 07:43 Poznań, Wielkopolskie

Czy faktury z 2020 roku są ważne w 2023?

Wyjaśnienie sytuacji

Nasza firma ma kilku klientów, którzy nie zapłacili faktur w 2020 roku. Czy te faktury są ważne w 2023 roku? Chcielibyśmy zgłosić sprawę do e-sądu, nie wiemy jednak, czy te faktury są jeszcze ważne i, czy odzyskamy swoje pieniądze za te faktury. Bardzo proszę, o informację.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Mar 2023 10:56

Dzień dobry, termin przedawnienia roszczeń z tytułu prowadzonej działalności wynosi 3 lata. Bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Oznacza to dzień, w którym dłużnik miał zapłacić. Jeśli państwo będą zainteresowani Kancelaria może reprezentować Państwa w sporze o zapłatę. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)