2021.08.16 godz. 11:12 Cieszyn, Śląskie

czy firma orange bez mojej zgody i bez poinformowania mnie mogła przekazać tzw. mój dług prywatnej firmie windykacyjnej

Wyjaśnienie sytuacji

przez 15 lat byłem klientem firmy orange, zawsze płaciłem faktury w terminie, w 2018 r. przeszedłem do firmy Plus - w sposób legalny, gdzie nie byłem już niczym obciążony wobec orange, po jakimś czasie otrzymałem informację na maila, że zalegam firmie orange kwotę do zapłacenia, takie maile wysyłano mi 5-krotnie, Nigdy nie otrzymałem takiego wezwania pocztą za potw. odbioru, a teraz orange przekazało to firmie windykacyjnej i oni przysłali mi wezwanie do zapłaty zwykłą pocztą tradycyjną też bez potw. przeze mnie odbioru wezwania, Czy mieli prawo przekazać moje wrażliwe dane firmie windykac.?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2021 19:50

Tak, mieli takie prawo
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)