2024.10.02 godz. 18:10 Lubin, Dolnośląskie

Nie spłacony kredyt a pobyt w areszcie

Wyjaśnienie sytuacji

Czy firma pożyczkowa może zarzucić wyłudzenie kredytu z tego powodu że nie spłaciłem nawet pierwszej raty. Nie dokonałem płatności z powodu mojego pobytu w areszcie śledczym a dziś otrzymałem telefon że muszę zapłacić chociaż pierwsza ratę bo inaczej oskarżą mnie o wyłudzenie kredytu. Obecnie nie mam środków na spłatę zadłużenia ponieważ opuściłem dopiero areszt

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Paź 2024 14:48

Dzień dobry, zawiadomienie mogą złożyć (może tylko tym straszą), ale nie oznacza to, że popełnił Pan przestępstwo oszustwa lub podobne. Musiałby Pan brać pożyczkę od razu z zamiarem braku spłaty, więc można się bronić. Przez brak spłaty może natomiast dojść do wypowiedzenia umowy i spór może mieć charakter cywilnoprawny, więc zachęcam do kontaktu z pożyczkodawcą, aby aneksować umowę i umówić się jakoś na dalszą spłatę umowy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 03 Paź 2024 14:49
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)