2022.02.07 godz. 10:35 Zamość, Lubelskie

Czy gdy ojciec podał mamę o podzial majatku, to ona może rządac, żeby to ojciec zabrał dom i ją spłacił?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, Rodzice są po rozwodzie, mieszkamy z mamą w domu, ojciec się wyprowadził. Ojciec podał o podzial majatku, I moje pytanie jest takie, czy mama może rządac, żeby to ojciec zabrał dom, i ją spłacił? Bo ona nie ma z czego Dziękuję, pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2022 11:49

Dzień dobry! Jeśli dom wchodził do majątku wspólnego małżeńskiego to każdy z byłych małżonków (zatem także żona) może wnioskować, aby nieruchomość została przejęta na własność przez drugiego za odpowiednią spłatą. Rodzice mogą też wspólnie zdecydować o sprzedaży domu i podzielić pieniądze uzyskane w ten sposób.