2023.10.25 godz. 15:43 Wrocław, Dolnośląskie

Czy grozi mi coś za powiedzenie działania schematu przestępstw które później ktoś wykona

Wyjaśnienie sytuacji

Witam, posiadam problem dość specyficzny, który polega na tym że powiedziałem kilku osobom plan możliwość wykonania jakiegoś cyberprzestępstwa, w którym nie brałem udziału, natomiast te osoby je wykonały i czy coś mi grozi ponieważ mam już sprawę z art 286 1k.k. i nie chce dokładać sobie problemów

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2023 18:36

Jest to możliwe. Może być to pomocnictwo lub podżeganie do tego popełnionego cyberprzestępstwa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Paź 2023 16:37

Może Pan odpowiadać na pomocnictwo lub podżeganie w zależności od okoliczności. Odpowiedzialność to zagrożenie karą jak za dany czyn (w tym wypadku zapewne 286 kk).