2023.06.15 godz. 09:38 Mława, Mazowieckie

Czy (i ewentualnie ja)k mogę wyegzekwować jakiś zwrot kosztów od wspólnoty mieszkaniowej po szkodzie w wyniku wymiany pionu kanalizacyjnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Zarządca wspólnoty zdecydował o wymianie pionu kanalizacyjnego. W związku z tym byłam zmuszona udostępnić lokal. Nie miałam w planach remontu łazienki. Przy wstępnych ustaleniach pracownik przysłany przez wspólnotę powiedział, że zrobi się, zaklei się, wstawi się z powrotem wszystko żeby było jak jest. Łazienka została jednak dokumentnie "wybebeszona". Zostało z niej wyrzucone wszystko poza sedesem (bez spłuczki) po czym usłyszałam, że co ja sobie wyobrażałam, tego nie da się podłączyć jak było. W dodatku wszystkie dziury w ścianach pozostały. Wspólnota szkody żadnej w tym nie widzi.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Cze 2023 10:41

Widziałbym w tym przypadku ewentualnie możliwość dochodzenia przewrócenia stanu poprzedniego ewentualnie pokrycie kosztów remontu (naprawienie szkody). Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)