2021.09.27 godz. 12:29 Nowy Dwór Mazowiecki, Mazowieckie

Czy i ewentualnie jak mogę się odwołać o upominawczego sądowego nakazu zapłaty? Czy jest szansa na zatrzymanie tego nakazu zapłaty i dogadanie się z wieżycielem

Wyjaśnienie sytuacji

Powstał dług wobec Zarządu Budynków Komunalnych i sprawa została skierowana na drogę sądową. Ja, małżonka i pełnoletnia córka otrzymaliśmy z sądu nakazy zapłaty tego długu - mamy dokonać tej spłaty solidarnie. Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie w całości spłacić zadłużenia lecz pewną część tj. jakieś 50%.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Zenon Depta

Rybnik, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2021 22:04

Można spróbować złożyć sprzeciw od tego nakazu uznając powództwo i wnieść o rozłożenie zadłużenia na raty.