2022.09.30 godz. 19:39 Rzeszów, Podkarpackie

Czy istnieje jakieś wyjście by nie płacić za szkody, których nie dokonałam?

Wyjaśnienie sytuacji

Mieszkałam w wynajmowanym pokoju od dłuższego czasu. Gdy przyszedł czas zwrotu kluczy i rozwiązania umowy zaczął się dramat. Właściciel przypisał wszystkie mankamenty pokoju, np. wypalona dziura w parkiecie mi jako najemcy, mimo tego, że szkody nie są po mojej stronie. Właściciel wiedział o wszystkich tych rzeczach, mimo to straszy, że wyceni wszystkie szkody i będą one do uregulowania przeze mnie. Mówi on też o rzekomych świadkach, których ma, ale straszy nimi każdą osobę, u której czas umowy najmu upłynął.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Maciej Tokarski

Stalowa Wola, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2022 15:39

Jeżeli właściciel mieszkania straszy Panią konsekwencjami to popełnia przestępstwo. Odnośnie wad lokalu, właściciel powinien udowodnić Pani, że to na skutek Pani działania doszło do powstania szkód w mieszkaniu. Jeżeli nie ma protokołu + zdjęć to ciężko będzie właścicielowi udowodnić, że to Pani spowodowała szkodę! Pozdrawiam