2022.05.31 godz. 23:25 Nowy Sącz, Małopolskie

Jazda po marihuanie

Wyjaśnienie sytuacji

Czy istnieje możliwość abo zachować prawo jazdy jeżeli kierowałem pod wpływem marihuany, jeden test wyszedł negatywnie drugi pozytywnie, zostałem zabrany na badania krwi, jeszcze nie wiem czy czyn zostanie uwzględniony jako wykroczenie czy przestępstwo po przekroczeniu prędkości o 24km/h w terenie zabudowanym na obwodnicy miasta, paliłem dzień wcześniej o godzinie 20, zostałem zbadany następnego dnia ok godziny 17-18, że względu na pracę nie jest mi potrzebne prawo jazdy zawód kucharz praca oddalona o 2km tylko lecz rocznie robiłem około 50 tyś km wiec brak dokumentu będzie dużym ograniczenie

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Cze 2022 18:42

W zależności od wyników badania krwi. Z mojej praktyki - w przypadku THC we krwi powyżej 2,5 ng/ml bedzie przestępstwo.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)