2024.02.14 godz. 15:34 Wrocław, Dolnośląskie

Czy istnieje możliwość uzyskania prawa do lokalu socjalnego w przypadku eksmisji z mieszkania, którego było się współwłaścielem?

Wyjaśnienie sytuacji

Eksmitowanie z mieszkania w przypadku osoby, która wcześniej była współwłaścicielem części nieruchomości z tytułu dziedziczenia. Osoba ta jest niepełnosprawna, bezrobotna i uczęszczająca na terapię dla osób z niepełnosprawnością. Jedynym dochodem jest renta. Czy w przypadku braku spełnienia wymogu bycia lokatorem istnieje szansa na taki lokal? Współwłasność wynikała z tytułu ustanowienia przez spółdzielnię odrębnej własności lokalu. Osoba eksmitowana nabyła własność w wyniku dziedziczenia przez rodzica. Osoba ta dostała lokal tymczasowy, jednak niedługo będzie zmuszona do wyprowadzki.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lut 2024 16:19

Możliwość uzyskania prawa do lokalu socjalnego po eksmisji z mieszkania, którego było się współwłaścicielem, zależy od wielu czynników, takich jak przepisy lokalne, sytuacja finansowa i liczba osób w rodzinie. Proponuję kontaktować się z lokalnymi urzędami lub agencjami pomocowymi w celu uzyskania konkretnych informacji i wsparcia. Pozdrawiam.

Zmodyfikowano dnia: 14 Lut 2024 16:21