2023.08.25 godz. 17:17 Kielce, Świętokrzyskie

Czy istnieje możliwość zmiany właściciela mieszkania w testamencie? Gdy jedno dziecko jest już właścicielem tego mieszkania, dodam.

Wyjaśnienie sytuacji

Mój brat jest włascicielem mieszkania. Moja mam twierdzi, że zapisała w testamencie, że po jej śmierci mieszkanie zmienia właściciela na mnie. Jest to możliwe? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sie 2023 17:42

Spadkodawca rozporządza wyłącznie swoim majątkiem lub też tylko jego majątek wchodzi do masy spadkowej. Skoro mieszkanie jest brata (rozumiem, że już nabył własność), to mieszkanie to nie będzie spadkiem po mamie.