2023.11.29 godz. 19:45 Warszawa, Mazowieckie

Czy istnieje szansa na odzyskanie kosztów remontu od poprzedniego właściciela ? Ubezpieczenie nie objęło takiej szkody.

Wyjaśnienie sytuacji

13 lipca tego roku zakupiłem mieszkanie. Po kilku tygodniach okazało się, że rura kanalizacyjna jest pęknięta. Powodem pękniętej rury była zamontowana ścianka z lameli, którą zamontował poprzedni właściciel (lub firma którą wynajął) podczas montażu wkrętem przebito rurę. Od samego początku poprzedni właściciel deklarował że opłaci koszty remontu. W tej chwili jest po remoncie, wyniósł ok 15000 zł. Poprzedni właściciel nie chce oddać całej kwoty, a jedynie połowę. Czy istnieje szansa na odzyskanie całości poniesionych kosztów ? Czy jest szansa odzyskać pieniądze drogą sądową?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 16:27

Dzień dobry, można domagać się zwrotu na podstawie przepisów o rękojmi. Kwestia czy udałoby się odzyskać całą kwotę, czy np. 2/3 zależy od postępowania sądowego oraz przedstawionych dowodów. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do kontaktu! Pozdrawiam,
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)