Treść zapytania

2019.05.26 godz. 12:11 Opole, Opolskie

Czy ja - akcjonariusz S.A - pracowniczej, mogę żądać odszkodowania za nienależyte wykonanie zobowiązania (gwarancja zatrudnienia do emerytury) od pozostałych os

Wyjaśnienie sytuacji

Statut spółki gwarantuje zatrudnienie jw. (art,301par.4 ksh). Gwarancja zatrudnienia - spółka zobowiązała się do (według mnie - swiadczenia w postaci oddania do dyspozycji maszyny i urządzenia pracownikom, a oni zobowiązali się do świadczenia pracy "Umowa o pracę " na rzecz spólki.(art354par.1...prawo do otrzymania określonych świadczeń od spółki) ile wynosiła by WPS przy żadaniu ok 300tys., a ile koszty zastępstwa procesowego.

Odpowiedzi prawników:


Aplikant

Paweł Stępniak

Poznań, Wielkopolskie

(2 opinie)

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sie 2019 14:17

Zgodnie z art. 19. § 1. kodeksu postępowania cywilnego w sprawach o roszczenia pieniężne podana kwota pieniężna stanowi wartość przedmiotu sporu. Natomiast opłata od pozwu wynosi 5% WPS (art. 13 § 1 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych). Strona przegrywająca sprawę poniesie koszty zastępstwa procesowego w w wysokości 10.800 zł, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości o opłatach za czynności adwokackie. Są to oczywiście wartości przybliżone. Do dokładnego określenia kosztów potrzebna byłaby dokładna analiza dokumentów przez doświadczonego prawnika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?
Tak Nie

Chcę dodać odpowiedź!

  • Jeśli jesteś prawnikiem Zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
  • Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Dodaj odpowiedź