2020.09.21 godz. 17:41 Warszawa, Mazowieckie

czy ja wraz z moim dzieckiem będziemy musieli spłacić dług alimentacyjny po zmarłym mężu? Alimenty są na córkę z innego związku nie formalnego

Wyjaśnienie sytuacji

witam w kwietniu zmarł mi mąż w UK wraz z synem zjechałam do Polski.Niestety mam jeszcze nie cały miesiąc żeby zrzec się wszelkich praw do spadku po mężu lecz obawiam się że będę musiała spłacić dług alimentacyjny wraz z synkiem. Co mam zrobić w tej sytuacji żebym wraz synem nie miała długów po mężu nie mając jeszcze aktu zgonu po polsku? Nie wiem co wchodzi w skład spadku i jakie jeszcze nie dokończone sprawy zostawił mąż. Bardzo zależy mi na tym żebym wraz synem nie miała długów po mężu. pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Wrz 2020 12:42

Dzień dobry, jeżeli alimenty były wypłacane z Funduszu Alimentacyjnego, to zgodnie z art. 28 ust. 3 Ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, zobowiązania wobec Funduszu Alimentacyjnego wygasają wraz ze śmiercią dłużnika. Oznacza to, że takiego długu nie odziedziczą spadkobiercy, a więc między innymi dzieci dłużnika. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)