2024.06.05 godz. 15:10 Wilkowice, Śląskie

Czy jak ktoś ma prawo do majątku i ma długi ,czy na daną nieruchomość z powodu tego długu , może zająć komornik .

Wyjaśnienie sytuacji

Jest nas pięciu do podziału majątku .Tata zmarł ponad cztery lata temu .Chcemy zrzec się na jedną osobę z naszej piątki .Tylko w tej piątce dwie osoby mają długi .Czy jak się te dwie osoby zrzekną , czy wtedy komornik może siadnąć na nasz dom.Bo chcemy starać się o dotację z Czystego powietrza. I przez te dwie osoby , które mają długi boimy się czy nie zajmie dom nasz komornik przez to.Czy jest szansa ,żeby inaczej to rozwiązać i komornik nie zajął nam domu.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

DAWD BIAŁAS

Katowice, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2024 20:36

Zapraszam do BEZPŁATNEJ PORADY PRAWNEJ TELEFONICZNEJ - podane informacje są zbyt lakoniczne zapraszam do nie zobowiązującej konsultacji w sprawie , specjalizuje się z tego typu sprawach. Tel: 507437019