2023.01.26 godz. 15:39 Kaliska, Pomorskie

Czy jako córka mogę złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie będąc wnioskodawcą oraz podając siebie jako opiekuna prawnego?

Wyjaśnienie sytuacji

Chciałabym złożyć wniosek o ubezwłasnowolnienie ojca. Czy mogę być jednocześnie wnioskodawcą oraz wskazać się we wniosku, że chce zostać opiekunem prawnym?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 08:09

Kwestia opiekuna prawnego jest rozstrzygana dopiero PO zakończeniu sprawy o ubezwłasnowolnienie w innym sądzie (ubezwłasnowolnienie Sąd Okręgowy, ustanowienie opiekuna Sad Rejonowy). W sprawie o ubezwłasnowolnienie Sąd może jedynie ustanowić doradcę tymczasowego.