2023.08.22 godz. 14:58 Strzelin, Dolnośląskie

Czy jako dorosła osoba mogę pozbawić praw rodzicielskich so mnie swojego ojca ?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, Zwracam się do Państwa z zapytaniem czy mogę jako osoba już dorosła mająca własną rodzinę pozbawić całkowicie praw rodzicielskich mojego ojca , który na chwilę obecną ma ograniczone prawa do mnie i siostry od momentu rozwodu rodziców. Ojciec jest alkoholikiem, znacala się nad rodzina i za to również w osobnym postępowaniu przebywał w więzieniu. Od 20 lat nie interesuje się nami ani naszymi dziećmi. Nigdy nie zapytał czy jest nam coś potrzebne , czy u nas wszytko ok. Poprostu nie mieliśmy z nim żadnych kontaktów. Miał zasadzone alimenty ale nigdy nie wpłynęła nawet jedna zł

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sie 2023 17:35

Władza rodzicielska wygasła całkowicie z chwilą osiągnięcia przez Pana pełnoletności. Jeśli siostra jest również pełnoletnia - analogiczna sytuacja.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)