2019.06.14 godz. 09:12 Warszawa, Mazowieckie

Czy jako ojciec mogę uczestniczyć w czynnościach prowadzonych przez Prokuraturę Rejonową w Krakowie (podstawa prawna). Co może grozić synowi?

Wyjaśnienie sytuacji

Syn otrzymał wezwanie z Prokuratury do osobistego stawiennictwa w charakterze podejrzanego o przestępstwo z art. 177 § 1 KK. W dniu 18/19.06.2018 r. syn był uczestnikiem kolizji drogowej. Jadący z prawej strony Tir wymusił pierwszeństwo i zajechał drogę synowi (nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia), który ratując się przed kolizją odbił w lewo stronę. W tym czasie w martwym punkcie na lewym pasie był inny samochód osobowy, który na wskutek zjazdu samochodu prowadzonego przez syna przekoziołkował na drugi pas ruchu oddzielony barierkami. Na miejscu była Policja i karetka pogotowia.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartosz Menz

Gniezno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Cze 2019 13:30

Dzień dobry; zakładam, że syn jest osobą pełnoletnią i nie jest ubezwłasnowolniony; dlatego też syn może ustanowić obrońcę (adwokata, radcę prawnego) i zażądać przesłuchania w jego obecności (art. 301 kodeksu postępowania karnego); natomiast Pan nie może uczestniczyć w przesłuchaniu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)