2024.10.21 godz. 19:27 Płock, Mazowieckie

Czy jako osoba biorąca kredyt dla kogoś mam szansę jakoś wybrnąć z sytuacji gdy zostałem oszukany?

Wyjaśnienie sytuacji

Wziąłem pożyczkę gotówkową 70 tysięcy złotych w banku Millennium na swoje dane dla znajomego mechanika,który jak twierdził ma udziały w wypożyczalni aut. Zarzekał się,że jeśli mu pomogę zrealizować plan sprowadzenia luksusowego auta na wynajem w postaci powyższej kwoty, to będzie mi opłacał comiesięczną ratę kredytu (1240 zł) oraz wypłacał 2500 zł jako ,,zarobek’ Napisał mi umowe cywilno prawną z pieczątką i danymi swoimi,że zobowiązuje się spłacać z ustawowymi odsetkami raty kredytu w ciągu 3 lat podstawiając samochód w razie niewypłacania z jego strony. Słuch zaginął po człowieku. Co dalej?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2024 20:52

Wypowiedzenie umowy - wezwanie do zapłaty - pozew o zapłatę (w razie bezskuteczności wezwania)