2021.07.28 godz. 09:44 Warszawa, Mazowieckie

Czy jako płatnik alimentów mogę odliczyć od nich udokumentowane koszty na dziecko?

Wyjaśnienie sytuacji

Żona grozi mi komornikiem, mimo iż regularnie wydawałem pieniądze na dziecko.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lip 2021 22:30

Dzień dobry, jeżeli ma Pan zasadzone alimenty wyrokiem sądu to jest Pan obowiązany je płacić. To czy wydaje Pan taką samą kwotę na dziecko lub większą nie ma znaczenia.