2021.07.03 godz. 21:33 Legionowo, Mazowieckie

Czy jeden z współwłaścicieli nieruchomości mógł podpisać umowę na sprzedaż tej nieruchomości?

Wyjaśnienie sytuacji

Jedna z współwłaścicieli nieruchomości po wcześniejszych wspólnych uzgodnieniach co do minimalnej kwoty za jaką się wszyscy zgodzą ją zbyć, po zamieszczeniu oferty w internecie nie czekając na oferty wszystkich zainteresowanych (jeden z potencjalnych nabywców był umówiony na jutro) podpisała umowę na sprzedaż tej nieruchomości i dopiero po podpisaniu tej umowy powiadomiła pozostałych o tym fakcie. Cena co prawda wyższa od minimalnej, ale nie optymalna ze względu na zainteresowanie innych osób bez wysłuchania ich ofert. Czy umowa podpisana tylko przez jednego współwłaściciela jest ważna?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Lip 2021 17:32

Jeśli nie miała pełnomocnictwa od pozostałych, to nie.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)