2022.01.22 godz. 12:42 Wejherowo, Pomorskie

Czy jedna z spadkobierczyń może zgłosić sprzeciw, ponieważ uważa że dostała zbyt małą ilość spadku?

Wyjaśnienie sytuacji

Moja babcia chcę podzielić majątek na córkę, dwóch synów oraz na mnie (wnuczkę). Mamy już umówione wizytę u notariusza aby wszystko zakończyć, jednak nie podoba jej się to że zostaje zbyt małą część. Czy przy juz ostatecznym zapisywaniu majątku ma prawo zgłoscić sprzeciw? Czy ma prawo zgłosic sprawę do sądu o nierównomiernym podzieleniu spadku?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Cze 2022 08:38

Co to znaczy zbyt mała część? Czy Pani rodzic (dziecko babci) żyje? Jeśli jest Pani zainteresowana indywidualną poradą, może się Pani skontaktować z Kancelarią www.rozwadowska-kucka.pl