2022.04.06 godz. 20:17 Bytom, Śląskie

Czy jeśli ciotka wpisze mnie do księgi wieczystej to komornik zabierze moją część? Czy mogę zamiast mnie wpisać 19letnią córkę do księgi wieczystej?

Wyjaśnienie sytuacji

Moi dziadkowie już nie żyją [mój tata też] ale został po nich dom. Ciotka chce wpisać około 6 osób do księgi wieczystej żeby sprzedać dom.Ja mam komornika. Jeśli ciotka wpisze mnie do KW Czy komornik może zabrać moją część że sprzedaży domu? Lub czy mogę zamiast siebie wpisać 19 letnią córkę? Lub czy jest jakieś inne rozwiązanie abym mogła skorzystać ze z pieniędzy że sprzedaży domu tak aby moja rodzina się o tym nie dowiedziała że mam komornika?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Kwi 2022 10:41

1. Komornik będzie mógł zabrać Pani udział w nieruchomości; 2. Jest pewne ryzyko, że wierzyciele będą próbowali zlicytować udział Pani córki; 3. Zapraszam do kontaktu: