2019.07.23 godz. 08:41 Warszawa, Mazowieckie

ubezpieczenie

Wyjaśnienie sytuacji

czy jeśli czekam na przyznanie mi świadczenia rehabilitacyjnego[ toczy się sprawa] to jestem ubezpieczona. w cześniej byłam na zwolnieniu lekarskim , wykorzystałam 182 dni i lekarz wystawił zaświadczenie o zasiłek rehabilitacyjny, Czekam na odpowiedż w tej sprawie z Zusu. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2019 09:31

Prawo do korzystania ze świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego (korzystanie z opieki medycznej) przysługuje w okresie pobierania zasiłku przyznanego na podstawie przepisów o ubezpieczeniu chorobowym, co oznacza, że w sytuacji, gdy nie pobiera już Pani zasiłku chorobowego, a jeszcze nie ustalono prawa do zasiłku rehabilitacyjnego - nie korzysta Pani z prawa do korzystania ze świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego (art. 67 ust. 6 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych). Zachodzi obowiązek ubezpieczenia Pani przez członka rodziny (art. 67 ust. 3 ww. ustawy)
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)