2022.02.08 godz. 08:03 Katowice, Śląskie

Czy mogę

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jeśli jestem w ciąży uzyskam rozwód ? Jeśli mam firmę to czy mój mąż ma takie samo prawo jak ja do niej mając wspólnotę majątkową? Czy mogę wnioskować o opiekę nad nieletnim dzieckiem żeby było że mną?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Lut 2022 08:52

Dzień dobry! Jeśli jest Pani w stanie wykazać trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego w Pani związku to nie widzę przeszkód do złożenia pozwu o rozwód, w którym może Pani także wnioskować o ustalenie miejsca zamieszkania małoletniego dziecka przy Pani, a także uregulować kwestie związane z alimentami czy też kontaktami ojca z dzieckiem. W sprawach rozwodowych sąd bardzo rzadko zajmuje się kwestiami majątkowymi pomiędzy małżonkami i wtedy pozostaje złożyć odrębny wniosek o podział majątku małżeńskiego - jeśli Pani przedsiębiorstwo zostało założone po zawarciu związku małżeńskiego to