2023.06.30 godz. 09:09 Chełm, Lubelskie

Czas wypowiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Czy jeśli mam umowę na czas nieokreślony, i w umowie zawarty czas wypowiedzenia 2 tyg to obowiązuje mnie też czas w umowie czy 3 miesiące zgodnie z kodeksem pracy. Jestem pracownikiem i chce złożyć wypowiedzenie.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Lip 2023 13:37

Dzień dobry, zawsze bierzemy pod uwagę okres wypowiedzenia z kodeksu, chyba że ten zapisany w umowie byłby korzystniejszy dla pracownika.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)