2023.12.07 godz. 15:59 Warszawa, Mazowieckie

Czy jeśli odrzucę spadek po śmierci ojca, nie będę musiała spłacać jego długów?

Wyjaśnienie sytuacji

Mam pewien problem. Mam 18 lat, moi rodzice rozwiedli się 9 lat temu, z ojcem nie mam kontaktu. Wiem jednak że ma strasznie duże długi. Przeczytałam, że po śmierci będę mieć 6 miesiący na odrzucenie spadku, czy wtedy długi ojca też znikną? Nie będę musiała tego spłacać?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Gru 2023 16:34

Dzień dobry, jeżeli odrzuci Pani spadek po ojcu, nie będzie Pani musiała spłacać jego długów.