2020.02.22 godz. 15:57 Ozimek, Opolskie

Czy jest jakaś możliwość,aby ja jako żona nie odpowiadać za długi męża?

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mam zapytanie,czy istnieje możliwość zabezpieczenia się aby nie odpowiadać za długi męża. Mąż często bierze chwilówki bądź w Providencie lub innym banku o których dowiaduję się kiedy przychodzi wezwanie do domu lub już windykacja.nie byłabym w stanie spłacać jego zadłużenia gdyż sama spłacam kredyt i mam na utrzymaniu dzieci. Za udzieloną pomoc z góry dziekuję

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lut 2020 18:16

Szanowna Pani, można wystąpić do sądu o orzeczenie rozdzielności majątkowej z datą wsteczną. Z poważaniem, adw. Katarzyna Jarosz
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 75% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)