2021.03.17 godz. 07:50 Łosiów, Opolskie

Czy jest możliwość by były mąż mnie spłacił

Wyjaśnienie sytuacji

W 2009 roku wyszłam za mąż. Niestety po 11 latach odeszłam. Zameldowana w jego rodzinnym domu zostałam przez jego mamę na stałe. Teściowa już nie żyje. Ja ze względu na bezpieczeństwo swoje i dziecka odeszłam od męża który bierze narkotyki. Czy przy rozwodzie jest możliwość by mąż musiał mi zapewnić jakąś kawalerkę? Obecnie wynajmuje jednak jest mi finansowo ciężko.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Mar 2021 12:02

Dzień dobry! W postępowaniu w przedmiocie rozwodu sądy bardzo rzadka zajmują się kwestiami podziału majątku małżonków, a jeśli już to z reguły gdy sami zainteresowani przedstawiają zgodny wniosek co do podziału takiego majątku. Jeśli zamierza Pani złożyć pozew rozwodowy może Pani zamieścić w nim wniosek o podział majątku, jednak proszę pamiętać że sąd może nie uwzględnić takiego roszczenia i koniecznym będzie złożenie oddzielnego wniosku do sądu rejonowego w tym zakresie. Powyższe nie wyklucza możliwości tego, aby porozmawiała Pani z mężem i ustaliła polubowne rozwiązanie w zakresie majątku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)