2021.09.22 godz. 12:25 Limanowa, Małopolskie

Czy jest możliwość, by nie płacić za długi rodziców w spółdzielni mieszkaniowej?

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Odkąd się urodziłam, rodzice nie płacili czynszu za mieszkanie (wykupione na własność, jednak należące do spółdzielni). W wieku 16 lat wyprowadziłam się do internatu, potem w wieku 19 lat wyprowadziłam się do wynajmowanego mieszkania, potem drugiego. Niestety, nadal będąc zameldowana w mieszkaniu rodziców, nie zdając sobie sprawy z tego,iż mają długi. Komornik ściągał pieniądze na poczet długu od najstarszego brata, potem po jego rezygnacji z pracy, od drugiego. Ja jestem następna. Czy jest możliwość, żebym nie musiała płacić za długi rodziców? Ew. Tylko za rok mieszkania po 18rż?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Raś

Gorlice, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Wrz 2021 12:33

Odpowiedzialność za długi wynika z art. 688(1) Kodeksu Cywilnego. Pani odpowiedzialność powinna być jedynie ograniczona jedynie do okresu zamieszkiwania po osiągnięciu 18 rż. W razie pytań bądź wątpliwości zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu 459 581 007.