2022.10.18 godz. 13:23 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Czy jest możliwość jakimkolwiek aktem prawnym przepisać działkę rekreacyjną na osobę którą komornik ma w windykacji?

Wyjaśnienie sytuacji

moja siostra chce przepisać działkę rekreacyjną mojej żonie, lecz moja zona ma za plecami komornika który ją sciga za sprawy sprzed 10 lat. Czy istnieje taka mozliwość aby otrzymała tą ziemię bez konsekwencji i czy istnieje jakaś możliwość prawna taka żeby komornik nie mógł tej nieruchomości zabrać.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Paź 2022 14:55

Szanowny Panie, niestety komornik będzie mógł zaspokoić dług z nieruchomości, a komornik jeśli prowadzi postępowanie egzekucyjne przeciwko Pana zonie dowie sie bez większych problemów o nabyciu nieruchomości W pierwszej kolejności Pana żona powinna sprawdzić czy dług nie uległ przedawnieniu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)