2022.11.07 godz. 20:10 Poznań, Wielkopolskie

Czy jest możliwość odroczenia kary w moim przypadku

Wyjaśnienie sytuacji

Witam Mam pytanie dotyczące odroczenia wykonywania kary. Niestety zamieniono mi pracę społeczne na karę pozbawienia wolności. Skorzystałem już z prawa zamiany odsiadki na pracę społeczne i niestety nie udało mi się prac społecznych odrobić że względu na to iż mieszkam za granicą i dużo rzeczy nałożyło się na to że niestety nie odrobiłem prac społecznych. Czy jest możliwość odroczenia kary? Jest to 355 dni czyli prawie cały rok. Z wyrazami należnego szacunku Leszek Rogowski

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2022 13:32

Jeśli sąd już raz wstrzymał wykonanie zastępczej kary pozbawienia wolności, nie ma możliwości wstrzymać jej powtórnie. Jest jednak możliwe uzyskanie odroczenie wykonania kary.