2022.02.08 godz. 19:18 Gdańsk, Pomorskie

Czy jest możliwość przekazania kredytu osobie z rodziny?

Wyjaśnienie sytuacji

Pożyczka została wzięta dla kogoś w rodzinie na moje nazwisko. Byłam świadoma tej decyzji. Nie mam żadnej umowy która potwierdzała by wzięcie pożyczki dla kogoś, oprócz wiadomości i wyciągu z konta w którym widnieje przelew tej kwoty do danej osoby. Chciałabym dowiedzieć się czy jest taka możliwość by sądownie lub polubownie przekazać ten kredyt na ta dana osobę? Dziękuje, Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lut 2022 11:16

Kredytu przekazać nie można bez zgody banku, ale od tej osoby można zażądać zwrotu pieniędzy lub zawrzeć z nią umowę i uregulować kwestię płatności rat za pożyczkę.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)