2020.08.16 godz. 23:50 Warszawa, Mazowieckie

Czy jest możliwość uzyskania zgody na wyjazd dziecka za granicę i odebranie praw rodzicielskich

Wyjaśnienie sytuacji

Jestem mamą niepeĺnosprawnej dziewczynki lat 9 Ojciec dziecka jest alkoholikiem ,Jest po próbie samobójczej ,moim zdaniem jest niepoczytalny .Został raz sam z dzieckiem ,jak wróciłam ze sklepu to był pijany (nieprzytomny )Nie mogłam na niego liczyć .Raz pisze obraźliwe SMS ,drugi raz grozi ze się zabije ,później ze mnie kocha ,innym razem zastrasza mnie ,Przeklina przy dziecku Aktualnie jestem w związku z mężczyzną który mieszka w Szkocji ,i jest tam szansa na operację ,po którym córka może chodzić ,ale ojciec dziecka nie wyraża zgody

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Sie 2020 22:24

Dzień dobry, powinna Pani złożyć do sadu wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich oraz wniosek o wyrażenie zgody przez sąd rodzinny na wyjazd dziecka za granicę. W obu wnioskach powinna Pani powołać dowody na ich uzasadnienie. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)