2021.06.18 godz. 10:28 Gdańsk, Pomorskie

Czy jest możliwość zamiany wyroku robót społecznych na potrącenie z wynagrodzenia za pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Za nie płacenie Alimentów otrzymałem wyrok ograniczenia wolności ,i kuratora który będzie nadzorował wykonanie kary na zasadzie prac społecznych . Moje pytanie jest czy jest możliwość i szansa na zamianę, potrącenia z wynagrodzenia za pracę lub jakaś inna możliwość. ponieważ podjąłem prace w Polsce na umowę o prace ale w delegacji w kraju, mogę mieć problem czasowy z tymi pracami społecznymi dlatego szukam pomocy w rozwiązaniu ale żeby było wszystko zgodne z prawem Obawiam się że jeżeli powiem pracodawcy że nie będę mógł być cały czas dostępny morze mi Podziękować za współpracę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:14

Sądy niechętnie się na to godzą, ale formalnie warto taki wniosek złożyć do wydziału wykonawczego. Proszę również pamiętać, że po odbyciu połowy kary ograniczenia wolności można składać wniosek o jej skrócenie. Tu jest opisane wiecej: https://www.rozwadowska-kucka.pl/blog/prawo-karne/skrocenie-prac-spolecznych-skrocenie-kary-ograniczenia-wolnosci
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)