2021.06.01 godz. 16:03 Wysoka Gryfińska, Zachodniopomorskie

Czy jest możliwość zmiany wspolwlasciela mieszkania?

Wyjaśnienie sytuacji

Rodzice są od ok26 lat po rozwodzie. Ojciec nie mieszka z nami od tego czasu, wiele lat temu został wymeldowany sądownie ale ciągle widnieje jako wspolwlasciel. Nigdy nie płacił dobrowolnie alimentów przez co ma długi. Nie mamy z nim kontaktu nie wiem co się z nim dzieje itd. Rodzice podczas rozwodu nie zrobili podziału majątku. Mieszkam obecnie z mamą w tym mieszkaniu i czy jest możliwość wystąpienia do sądu o to żeby te mieszkanie mogło zostać przepisane na mnie? Czy mama powinna wystąpić o podział majątku żeby to uporządkować? Co zrobić żeby komornik nie zajął jego części?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Cze 2021 20:28

Dzień dobry, jedynym rozwiązaniem jest złożenie wniosku o podział majątku, z rozważeniem nierównych udziałów. pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)